Facebook
From RoxMB6, 2 Years ago, written in Plain Text.
Embed
Download Paste or View Raw
Hits: 261
 1. JAK ZACZĄĆ GRĘ W FORGE OF EMPIRES
 2. Podstawy
 3. Witaj w Forge of Empires! Stwórz wspaniałe imperium: zbuduj miasto, prowadź je poprzez wieki, badaj nowe technologie, podbij świat i zatriumfuj nad przeciwnikami. Ten poradnik może być użyty jako ważne narzędzie w twojej misji: znajdziesz tutaj ważne informacje o grze, tabele z szczegółowymi danymi i istotne wskazówki.
 4. Cel gry
 5. Klucz do sukcesu tkwi w mądrym używaniu surowców. Tylko jeśli znajdziesz rozsądny środek między zyskami i wydatkami, uda ci się rozwijać technologie, ulepszać miasto i kroczyć ścieżką sławy i chwały.
 6. Epoki
 7. Zaczynasz jako przywódca małego plemienia. Z czasem będziesz się rozwijać - odkryjesz nowe technologie i podbijesz terytoria, a twoja wioska rozwinie się do dużej metropolii. Gra jest podzielona na epoki. Zaczynasz w epoce kamienia i podróżować będziesz przez epokę brązu, żelaza, średniowiecze, epokę kolonialną, przemysłową, aż do współczesności (wybiegniesz nawet nieco w przyszłość). Kolejne epoki osiągniesz przez odblokowywanie badań z jej obszaru w drzewku technologii. Po wejściu do nowej epoki otrzymasz nowy ratusz. W większości przypadków od razu będzie też możliwość postawienia kilku nowych budynków.
 8. Mapa kontynentu
 9. Rozwój i zarządzanie miastem to nie wszystko. Na mapie kontynentu możesz powiększać swoje terytorium, prowincja za prowincją. Warto to robić, ponieważ nagrody są cenne. Mapa podzielona jest na prowincje, które mniej więcej odpowiadają epokom. Rozwój technologiczny powinien odpowiadać postępowi na mapie.
 10. Gracze
 11. Zaczynasz w swoim własnym mieście, ale interakcja z innymi graczami jest bardzo istotną sprawą. Możesz z nimi handlować, odwiedzać ich miasta i pomagać w pracy, czy też zmierzyć się z nimi na polu bitwy, by udowodnić swoją prawdziwą wartość jako dowódca. I wreszcie, będziesz potrzebować pomocy innych graczy przy rozbudowie wspaniałych, ale bardzo drogich, Pereł Architektury.