- NIEDZIELA 24.04.2005
- 17:00 Zapowiedź koncertu Marka Laforeta
- 17:15 Marc Laforet gra mazurki Fryderyka Chopina cz.II
- 17:45 Michał Chaciński o Johnie Lennonie
- 17:57 John Lennon - Imagine - Teledysk
- 18:00 Łukasz Maciejewski i Leszek Dawid - O obecności w TVP Kultura młodego kina polskiego
- 18:07 Moje miejsce - film fabularny, kraj prod.Polska (2004), reż.:Leszek Dawid
- 18:37 Mariusz Wilczyński - O koncepcji oprawy TVP Kultura
- 18:47 Niestety - film animowany, kraj prod. Polska (2004), reż.:Mariusz Wilczyński
- 19:00 Krzysztof Mieszkowski i Łukasz Drewniak - O teatrze w TVP
- 19:10 Montaż ujęć ze spektakli teatralnych Tadeusza Kantora
- 19:15 Piotr Rypson - O sztukach plastycznych
- 19:25 Montaż ujęć z filmów o sztuce
- 19:30 Oficjalne otwarcie kanału
- 19:33 Max Cegielski przedstawia członków Kapeli ze Wsi Warszawa
- 19:48 Kapela ze Wsi Warszawa - Teledysk
- 19:52 Kazimierz Kutz - Zapowiedź atrakcji niedzieli z gośćmi
- 20:00 Satiemania - film animowany, kraj prod. Jugosławia (1978) ZA ZGODĄ RODZICÓW
- 20:15 Marcin Baran i Stanisław Bereś
- 20:20 Klip literacki
- 20:25 Przygotowania do koncertu
- 20:30 Kapela ze Wsi Warszawa - Koncert z okazji otwarcia TVP Kultura
- 22:00 Andrzej Kondratiuk i Iga Cembrzyńska
- 22:05 Bar pod młynkiem - film fabularny kraj prod. Polska (2004), reż.:Andrzej Kondratiuk, wyk.:Roman Mielczarek, Celina Przygoda-Nalepa
- 23:35 Łukasz Barczyk i Piotr Kielar - Rozmowa o idei Strefy
- 23:40 Strefa alternatywna: Poza kontrolą - nowe zjawiska w muzyce alternatywnej
- PONIEDZIAŁEK 25.04.2005
- 17:00 -01:02 BLOK PREMIEROWY - WOKÓŁ HRABALA
- 17:00 Program dnia
- 17:05 The Plastic People of the Universe film dokumentalny kraj prod.CZECHY (2001) reż.:Jana Chytilova
- 18:30 Kino krótkich filmów: Ogród Barbarzyńcy. Poeta Doctus film dokumentalny kraj prod.Polska (1994)
- 19:05 Po piętnastu latach - Gry leśne, uliczne i piwniczne - Wrocław 89 reportaż kraj prod.Polska (2000)
- 20:00 Studio Kultura - Informacje
- 20:15 Studio Kultura - Rozmowy: Wokół Hrabala
- 21:00 Postrzyżyny (Postriziny) 93' film fabularny kraj prod.CZECHY (1980) reż.:Jiri Menzel wyk.:Jiri Schmitzer, Magda Vasaryova, Jaromir Hanzlik, Rudolf Hrusinsky, Peter Cepek
- 22:35 Dr Hrabal film dokumentalny kraj prod.Polska (1993) reż.:Paweł Trzaska
- 23:15 Strefa alternatywna - Wierszem -1 magazyn kulturalny
- 23:20 Strefa alternatywna - The Plastic People of the Universe - koncert
- 23:45 Strefa alternatywna - Komix -1 antologia komiksu
- 23:50 Strefa alternatywna - Głośne Czytanie -1 prezentacja książki
- 24:00 Strefa alternatywna - Dzyndzylyndzy -3 program kabaretowy
- 00:30 Strefa alternatywna - Relaks -1
- 01:00 Zakończenie programu
- WTOREK 26.04.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 The Plastic People of the Universe - film dokumentalny, Czechy 2001
- 14:35 Kino krótkich filmów: Ogród Barbarzyńcy. Poeta Doctus - film dokumentalny, Polska 1994
- 15:05 Dr Hrabal - film dokumentalny, Polska 1993
- 15:45 Gry leśne, uliczne i piwniczne Wrocław 89 - reportaż, Polska 2000
- 16:35 The Plastic People of the Universe - koncert
- 17:00 Program dnia - BLOK PREMIEROWY
- 17:03 Różewicz w teatrze - film dokumentalny
- 18:02 Tadeusz Różewicz Cztery wiersze i jeden poemat - widowisko, Polska 1997
- 18:30 Kino krótkich filmów: Kinema - film dokumentalny, Polska 1999
- 19:03 O świcie i przed zmierzchem - film dokumentalny, Polska 1999
- 20:00 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy: Różewicz nihilista czy moralista?
- 21:00 Teatr TV: Moja córeczka - spektakl teatralny
- 22:20 Białe małżeństwo - dramat
- 23:55 Strefa alternatywna: Wierszem (2) - magazyn kulturalny
- 00:00 Strefa alternatywna: Komix (2) - antologia komiksu
- 00:05 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (2) - prezentacja książki
- 00:10 Strefa alternatywna: Fantom hermeticum Performance
- 00:40 Strefa alternatywna: Relaks (2)
- 01:10 Zakończenie programu
- ŚRODA 27.04.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 Różewicz w teatrze - film dokumentalny, Polska 2003
- 14:30 Kino krótkich filmów: Kinema - film dokumentalny, Polska 1999
- 15:05 Teatr TV: Moja córeczka - spektakl teatralny, Polska 2000
- 16:30 Tadeusz Różewicz o poezji - film dokumentalny, Polska 2001
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: PO 15 LATACH
- 17:05 Dwanaście lat po... - film dokumentalny, Polska 2002
- 17:53 Tajne taśmy SB - film dokumentalny, Polska 2002
- 18:30 Kino krótkich filmów: 14 bajek z królestwa Lailonii Garby - serial animowany, Polska 1999
- 18:44 Kino krótkich filmów: 14 bajek z królestwa Lailonii O zabawkach dla dzieci - serial animowany, Polska 1999
- 19:15 Noc z generałem - film dokumentalny, Polska 2001
- 20:00 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy: Po 15 latach
- 21:00 Gry uliczne - film fabularny, Polska 1996
- 22:45 Mięso. Ironica - film dokumentalny, Polska 1993
- 23:15 Strefa alternatywna: Wierszem (3) - magazyn kulturalny
- 23:20 Strefa alternatywna: Noc artystów Pawel Althamer (1) - magazyn performance
- 00:20 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (3) - prezentacja książki
- 00:25 Strefa alternatywna: Komix (3) - antologia komiksu
- 00:30 Strefa alternatywna: Relax (1)
- 01:00 Zakończenie programu
- CZWARTEK 28.04.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 Dwanaście lat po... - film dokumentalny, Polska 2002
- 14:08 Tajne taśmy SB - film dokumentalny, Polska 2002
- 14:45 Kino krótkich filmów: 14 bajek z królestwa Lailonii Garby - serial animowany, Polska 1999
- 14:59 Kino krótkich filmów: 14 bajek z królestwa Lailonii O zabawkach dla dzieci - serial animowany, Polska 1999
- 15:15 Gry uliczne - film fabularny, Polska 1996
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: KAROL SZYMANOWSKI
- 17:05 Pieśń o nocy - film dokumentalny, W. Bryt. 1992
- 18:05 Mazurki z "Atmy" gra Ewa Osińska - recital
- 18:30 Kino krótkich filmów: Marchenbilder Obrazki z bajek - film animowany, Polska 1998
- 19:05 Po pięnastu latach: Polska ruletka (1) - film dokumentalny, Polska 1998
- 20:00 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy: Czy świat słucha Szymanowskiego?
- 21:00 Stabat Mater Karola Szymanowskiego - koncert
- 21:45 Legenda Tatr - film fabularny, Polska 1994
- 23:35 Strefa alternatywna: Wierszem (4) - magazyn kulturalny
- 23:40 Strefa alternatywna: Poza kontrolą (1) - koncert
- 00:05 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (4) - prezentacja książki
- 00:10 Strefa alternatywna: Komix (4) - antologia komiksu
- 00:15 Strefa alternatywna: John Zorn i Masada
- 01:08 Zakończenie programu
- PIĄTEK 29.04.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 Pieśń o nocy - film dokumentalny, Polska/W.Bryt. 1992
- 14:30 Kino krótkich filmów: Marchenbilder Obrazki z bajek - film animowany, Polska 1998
- 15:00 Stabat Mater Karola Szymanowskiego - koncert
- 15:50 Kino krótkich filmów: Ogród Barbarzyńcy. Poeta Doctus - film dokumentalny, Polska 1994
- 16:25 Kino krótkich filmów: Kinema - film dokumentalny, Polska 1999
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: ZBIGNIEW RYBCZYŃSKI SZTUKA CZY TECHNOLOGIA?
- 17:05 Zbig Zbigniew Rybczyński sztuka dokumentu - film dokumentalny, Polska 2000
- 18:00 Dekolt. Kronika polskich wydarzeń kulturalnych 1983. "Tango" Oskar dla animacji - magazyn kulturalny, Polska 2001
- 18:30 Kino krótkich filmów: Święto - film animowany, Polska 1975
- 18:40 Kino krótkich filmów: Nowa książka - film animowany, Polska 1975
- 18:50 Kino krótkich filmów: Tango - film animowany, Polska 1980
- 19:05 Po piętnastu latach: Polska ruletka (2) - film dokumentalny, Polska 1998
- 20:00 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy: Sztuka czy technologia?
- 21:00 Schody - film animowany, USA 1987
- 21:30 Orkiestra - film animowany, USA/Francja 1990
- 22:35 Kafka - film dokumentalny, Francja 1992
- 23:30 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (5) - prezentacja książki
- 23:35 Strefa alternatywna: Vieczór V'J-ski (1) - widowisko muzyczne
- 00:55 Zakończenie programu
- SOBOTA 30.04.2005
- 09:00 Program dnia
- 09:05 Dr Hrabal - film dokumentalny, Polska 1993
- 09:40 Kino krótkich filmów: 14 bajek z królestwa Lailonii Garby - serial animowany, Polska 1999
- 10:00 Studio Kultura Rozmowy
- 10:45 Niestety - film animowany, Polska 2004
- 11:00 Gry uliczne - film fabularny, Polska 1996
- 12:45 Kino krótkich filmów: 14 bajek z królestwa Lailonii O zabawkach dla dzieci - serial animowany, Polska 1999
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 The Plastic People of the Universe - film dokumentalny, Czechy 2001
- 14:35 Kino krótkich filmów: Nowa książka - film animowany, Polska 1975
- 14:45 Kino krótkich filmów: Święto - film animowany, Polska 1975
- 14:55 Kino krótkich filmów: Tango - film animowany
- 15:05 Schody - film animowany, USA 1987
- 15:35 Orkiestra - film animowany, USA/Francja 1990
- 16:40 Znalezione taśmy - reportaż, Polska 1997
- 16:43 Śniadanie dziecka - film dokumentalny, Polska 1997
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: KORZENIE KULTURY: BAŁKANY
- 17:05 Cygaro i papierosy - film dokumentalny, Polska 2000
- 17:47 Grzegorz Brzozowicz i Dariusz Gajewski
- 18:00 Festiwal Malta Goran Bregovic Muzyka do filmów Emira Kusturicy - koncert muzyki filmowej
- 18:35 Kino krótkich filmów: Satiemania - film dokumentalny, Jugosławia 1978
- 18:51 Dorota Cirlić
- 19:00 Jerzy Nowosielski Retrospekcja - film dokumentalny, Polska 2003
- 20:00 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy
- 21:00 Beczka prochu - film fabularny, Macedonia/Francja/Grecja/Turcja/Chorwacja 1998
- 22:45 Teledyski
- 23:00 Strefa alternatywna: Wierszem (5) - magazyn kulturalny
- 23:05 Strefa alternatywna: Noc artystów Pawel Althamer (1) - magazyn performance
- 00:05 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (6) - prezentacja książki
- 00:10 Strefa alternatywna: Komix (5) - antologia komiksu
- 00:15 Strefa alternatywna: Studio ucho
- 00:45 Strefa alternatywna: Relax (2)
- 01:15 Zakończenie programu
- NIEDZIELA 01.05.2005
- 09:00 Program dnia
- 09:05 O świcie i przed zmierzchem - film dokumentalny, Polska 1999
- 10:00 Studio Kultura Rozmowy: Debata
- 10:45 Kino krótkich filmów: Wycieczka do Paryża - film dokumentalny, Polska 2003
- 11:00 Postrzyżyny - film fabularny, Czechy 1980
- 12:35 Linia życia Karol Szymanowski /1882-1937/ - reportaż, Polska 2002
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 Pinokio, historia drewnianej lalki - film dokumentalny, Francja 2002
- 14:20 Kino krótkich filmów: Marchenbilder Obrazki z bajek - film animowany, Polska 1998
- 15:00 Kolosy - film dokumentalny, Francja/Włochy 2000
- 16:35 The Plastic People of the Universe - koncert
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: NIEDZIELA Z... KAZIMIERZ KUTZ
- 17:05 Śląska opowieść - film dokumentalny, Polska 1974
- 17:40 Nie płacz
- 17:56 Dziwny jest ten świat Teledysk Czesława Niemena
- 18:00 Tygodnik kulturalny
- 18:30 Kino krótkich filmów: Schody - film animowany, Polska 1968
- 18:37 Kino krótkich filmów: Wszystko jest liczbą - film animowany, Polska 1967
- 18:50 Elementarz - film dokumentalny, Polska 1976
- 19:00 Historia pewnej miłości - film fabularny, Polska 1974
- 20:00 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy
- 21:00 Jak przed wojną - film fabularny, Polska 2004
- 22:10 Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia "Symfonia pieśni żałosnych" - koncert
- 23:10 Szapito - film dokumentalny, Polska 1984
- 23:40 Strefa alternatywna: Wierszem (6) - magazyn kulturalny
- 23:45 Strefa alternatywna: Vieczór V'J-ski (1) - widowisko muzyczne
- 01:05 Zakończenie programu
- PONIEDZIAŁEK 02.05.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura: Informacje
- 13:20 Henryk Mikołaj Górecki – III Symfonia "Symfonia pieśni żałosnych"; koncert
- 14:30 Kino krótkich filmów: Schody; film animowany USA/Wielka Brytania 1987; reż.: Zbigniew Rybczyński
- 14:40 Kino krótkich filmów: Wszystko jest liczbą; film animowany; reż.: Stefan Schabenbeck
- 14:50 Elementarz; film dokumentalny Polska 1976
- 15:05 Legenda Tatr; dramat Polska 1994; reż.: Wojciech Solarz; wyk: Rafał Królikowski, Ryszard Sobolewski
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: FIODOR DOSTOJEWSKI
- 17:05 Mroczny talent; film dokumentalny Niemcy/Polska 2002; reż.: Małgorzata Bucka
- 18:02 Bracia Karamazow Wielki Inkwizytor - spektakl teatralny
- 18:30 Kino krótkich filmów: Zbrodnia i kara; film animowany Polska 2002; reż.: Piotr Dumała
- 19:05 Po piętnastu latach: Żołnierze bez imperium; film dokumentalny Polska 1990
- 20:00 Studio Kultura: Informacje
- 20:15 Studio Kultura: Krystian Lupa, Jerzy Radziwiłowicz, Piotr Dumała; rozmowa
- 21:00 Łagodna; film animowany Polska 1985
- 21:15 Łagodna; dramat psychologiczny, Polska 1995; reż.: Mariusz Treliński; wyk: Janusz Gajos, Dominika Ostałowska
- 23:00 Strefa alternatywna: Wierszem - magazyn kulturalny odc. 6
- 23:05 Strefa alternatywna: Poza kontrolą - koncert odc. 2
- 23:30 Strefa alternatywna: Komix - antologia komiksu odc. 6
- 23:35 Strefa alternatywna: Głośne czytanie - prezentacja książki odc. 7
- 23:40 Strefa alternatywna: Exodus - Robert Brylewski
- 00:40 Strefa alternatywna: Relax - odprężające obrazy na dobranoc odc. 3
- 01:00 Zakończenie programu
- WTOREK 03.05.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 Mroczny talent - film dokumentalny, Polska/Niemcy 2000
- 14:15 Kino krótkich filmów: Zbrodnia i kara - film animowany, Polska 2000
- 14:44 Łagodna - film animowany, Polska 1985
- 14:54 Łagodna - film fabularny, Polska 1995
- 16:25 Pięć bajek o miłości /KORA/ - film muzyczny, Polska 1996
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: KANTOR W TEATRZE
- 17:05 Kantor - , Polska 1983
- 18:20 Dziś są moje urodziny - reportaż
- 18:40 Kino krótkich filmów: Ostatnia wieczerza w Wielopolu - film dokumentalny, Polska 1987
- 19:05 Po piętnastu latach: Trzy kobiety - film dokumentalny, Polska 1996
- 20:05 Studio Kultura Informacje
- 20:20 Studio Kultura Rozmowy
- 21:05 Umarła klasa - dramat, Polska 1976
- 22:20 Maszyna miłości i śmierci - program dokumentalny
- 23:20 Strefa alternatywna: Wierszem (7) - magazyn kulturalny
- 23:25 Strefa alternatywna: Video Art (1) - magazyn
- 23:50 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (7) - prezentacja książki
- 23:55 Strefa alternatywna: Komix (6) - antologia komiksu
- 00:00 Strefa alternatywna: Videoformacja. Sztuka mediów w polskiej sztuce współczesnej
- 00:55 Strefa alternatywna: Relax (4)
- 01:05 Zakończenie programu
- ŚRODA 04.05.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 Kantor - , Polska 1983
- 14:35 Kino krótkich filmów: Ostatnia wieczerza w Wielopolu - film dokumentalny, Polska 1987
- 15:00 Umarła klasa - dramat, Polska 1976
- 16:17 Dziś są moje urodziny - reportaż
- 16:35 The Plastic People of the Universe - koncert
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: NAUKA, POSTĘP, SZCZĘŚCIE
- 17:05 Obywatel Rousseau - film dokumentalny, Francja 2000
- 18:35 Kino krótkich filmów: 14 bajek z królestwa Lailonii Piękna twarz - serial animowany, Polska 1999
- 19:00 Po piętnastu latach: Szum - film dokumentalny, Polska 2001
- 19:30 Po piętnastu latach: Przybysze - film dokumentalny, Polska 1999
- 20:00 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy: Czy postęp nauki i cywilizacji służy szczęściu człowieka?
- 21:00 Struktura kryształu - dramat psychologiczny, Polska 1969
- 22:20 Wojciech Kilar - koncert fortepianowy
- 22:50 Strefa alternatywna: Scena Berlin Akt 1 - esej dokumentalny
- 23:25 Strefa alternatywna: Wierszem (8) - magazyn kulturalny
- 23:35 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (8) - prezentacja książki
- 23:40 Strefa alternatywna: Komix (7) - antologia komiksu
- 23:45 Strefa alternatywna: Kazik na żywo (1) - koncert
- 00:30 Strefa alternatywna: Relax (3)
- 01:00 Zakończenie programu
- CZWARTEK 05.05.2005
- 13:05 Studio Kultura - Informacje
- 13:20 Szum - film dokumentalny kraj prod.Polska (2001)
- 13:50 Przybysze - film dokumentalny kraj prod.Polska (1999)
- 14:20 Kino krótkich filmów - 14 bajek z królestwa Lailonii - Piękna twarz - serial animowany kraj prod.Polska (1999)
- 14:30 Ars Nova. El Llibre Vermell. Pieśni pielgrzymujących do klasztoru Monserrat. Katalonia XIV w. - koncert
- 15:00 Obywatel Rousseau (Obywatel Rousseau) - film dokumentalny kraj prod.Francja (2000)
- 16:30 Wojciech Kilar - koncert fortepianowy
- 17:00 -01:00 BLOK PREMIEROWY: KRYSTIAN ZIMERMAN
- 17:05 Krystian Zimerman doktorem honoris causa - reportaż
- 17:40 Utwory Fryderyka Chopina gra Krystian Zimerman - koncert
- 18:30 Kino krótkich filmów - Wycieczka do Paryża - film dokumentalny kraj prod.Polska (2004)
- 19:00 Po piętnastu latach - Na podobieństwo Jacka - film dokumentalny kraj prod.Polska (2000)
- 20:00 Studio Kultura - Informacje
- 20:15 Studio Kultura - Rozmowy - Krystian Zimerman - najważniejsza jest muzyka
- 20:50 V Koncert fortepianowy Es-dur Ludwiga van Beethovena gra Krystian Zimerman (Ludwig van Beethoven - Piano Concerto No. 5) kraj prod.Niemcy (1989)
- 21:40 Krystian Zimerman - mistrz i uczeń - reportaż
- 22:15 I nie opuszczę Cię aż do śmierci - film dokumentalny kraj prod.Polska (1999)
- 22:50 Strefa alternatywna - Wierszem - 9 - magazyn kulturalny
- 22:55 Strefa alternatywna - Magazyn Komix - 1 - magazyn
- 23:20 Strefa alternatywna - Głośne Czytanie - 10 - prezentacja książki
- 23:25 Strefa alternatywna - Komix - 8 - antologia komiksu
- 23:30 Strefa alternatywna - Poznań Jazz Fair '98 - Pharoah Sanders
- 00:30 Relax - MOST
- 01:00 Zakończenie programu
- PIĄTEK 06.05.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 Krystian Zimerman doktorem honoris causa - reportaż
- 13:55 Utwory Fryderyka Chopina gra Krystian Zimerman - koncert
- 14:40 Kino krótkich filmów: Wycieczka do Paryża - film dokumentalny, Polska 2004
- 15:00 V Koncert fortepianowy Es-dur Ludwiga van Beethovena gra Krystian Zimerman
- 15:50 Krystian Zimerman mistrz i uczeń - reportaż
- 16:25 I nie opuszczę cię aż do śmierci - film dokumentalny, Polska 1999
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: POKOLENIE NIC
- 17:05 Dezerter, nie ma zagrożenia - film dokumentalny, Polska 1994
- 18:30 Kaliber 44 - koncert
- 19:04 Dziennik.pl - film dokumentalny, Polska 2004
- 20:00 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy
- 21:00 Dotknij mnie - film obyczajowy, Polska 2003
- 22:25 Młoda Polska - film dokumentalny, Polska 2000
- 23:10 Generacja C.K.O.D. - film dokumentalny, Polska 2004
- 00:10 Strefa alternatywna: Wierszem (10) - magazyn kulturalny
- 00:15 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (10) - prezentacja książki
- 00:20 Strefa alternatywna: Komix (9) - antologia komiksu
- 00:25 Strefa alternatywna: Relax (3)
- 01:00 Zakończenie programu
- SOBOTA 07.05.2005
- 09:00 Program dnia
- 09:05 Po piętnastu latach: Żołnierze bez imperium; rozmowa
- 10:00 Studio Kultura: Rozmowy; program publicystyczny
- 10:45 Kino Krótkich Filmów: Szop, szop, szop, szopę...; film animowany Polska 1999; reż.: Mariusz Wilczyński
- 11:00 Struktura kryształu; film obyczajowy Polska 1969; reż.: Krzysztof Zanussi; wyk: Barbara Wrzesińska, Andrzej Żarnecki
- 12:25 Koncert fortepianowy – Wojciech Kilar; koncert
- 13:05 Studio Kultura: Informacje; aktualności
- 13:20 Pinokio, historia drewnianej lalki, odc. 2; rozmowa Francja 2002; reż.: Falco Quilici
- 14:20 Kino krótkich filmów: Zbrodnia i kara; film animowany Polska 2000; reż.: Piotr Dumała
- 14:45 Łagodna; dramat Polska 1995; reż.: Mariusz Treliński; wyk: Janusz Gajos, Dominika Ostałowska
- 16:20 Łagodna; film animowany Polska 1985; reż.: Piotr Dumała
- 16:35 Panny smutne; rozmowa
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: KORZENIE KULTURY: KRESY
- 17:05 Kresy - film dokumentalny, Polska/Francja 99
- 18:10 Muzyka kresów: Orkiestra pod wezwaniem Św. Mikołaja; koncert
- 18:30 Kino krótkich filmów: Dobranocka; film animowany Polska 1997; reż.: Daniel Szczechura
- 18:45 Kino krótkich filmów: Hobby; film animowany Polska 1968; reż.: Daniel Szczechura
- 19:00 Sztuka współczesna: Jerzy Nowosielski, Liturgia; serial dokumentalny Polska 2003
- 19:27 Sztuka współczesna: Jerzy Nowosielski, Portret z lustrem; serial dokumentalny Polska 2003
- 20:00 Studio Kultura: Informacje; aktualności
- 20:15 Studio Kultura: Rozmowy; rozmowa
- 21:00 Kronika wypadków miłosnych; dramat Polska 1985; reż.: Andrzej Wajda; wyk: Paulina Młynarska, Piotr Wawrzyńczak
- 23:00 Strefa alternatywna: Wierszem (11); program artystyczny
- 23:05 Strefa alternatywna: Komix, Prezentacja antologii komiksu (1); program artystyczny
- 23:30 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (11); portret artysty
- 23:35 Strefa alternatywna: Poza Kontrolą (2); koncert
- 00:00 Strefa alternatywna: Komix, Prezentacja antologii komiksu (10); program artystyczny
- 00:05 Strefa alternatywna: Viola, Viola; rozmowa
- 00:20 Strefa alternatywna: Relax, MOST (4); program artystyczny
- 01:00 Zakończenie programu
- NIEDZIELA 08.05.2005
- 09:00 Program dnia
- 09:05 Kresy; rozmowa
- 10:05 Studio Kultura: Rozmowy; rozmowa
- 10:50 Kino krótkich filmów: Hobby; film animowany Polska 1968; reż.: Daniel Szczechura
- 11:00 Film: Umarła klasa; dokumentacja filmowa Polska 1976; reż.: Tadeusz Kantor; wyk: Tadeusz Kantor, Maria Kantor Stangret
- 12:17 Muzyka kresów: Orkiestra pod wezwaniem Św. Mikołaja; koncert
- 12:40 Kino Krótkich Filmów: Szop, szop, szop, szopę...; film animowany Polska 1999; reż.: Mariusz Wilczyński
- 13:05 Studio Kultura: Informacje; aktualności
- 13:20 Kolosy, odc. 1; film dokumentalny, Francja, Włochy 2000; reż.: Falco Quilici
- 15:00 Kronika wypadków miłosnych; dramat Polska 1985; reż.: Andrzej Wajda; wyk: Paulina Młynarska, Piotr Wawrzyńczak
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: NIEDZIELA Z... ANDRZEJ KONDRATIUK
- 17:05 Wrzeciono czasu; film obyczajowy Polska 1995; reż.: Andrzej Kondratiuk; wyk: Andrzej Kondratiuk, Iga Cembrzyńska
- 18:55 Ssaki; film krótkometrażowy Polska 1962; reż.: Roman Polański; wyk: Henryk Kluba, Michał Żołnierkiewicz
- 19:11 Ikar w spódnicy - film dokumentalny, Polska 2003
- 20:00 Studio Kultura Informacje; aktualności
- 20:15 Studio Kultura: Rozmowy – cz.1; rozmowa
- 20:30 Dom; film animowany Polska 1958; reż.: Jan Lenica, Walerian Borowczyk
- 20:41 Studio Kultura: Rozmowy – cz.2; rozmowa
- 21:00 Kapryśne lato; komedia Czechosłowacja 1967; reż.: Jiri Menzel; wyk: Rudolf Hrusínský, Vlastimil Brodský
- 22:25 Modern Jazz Quartet, "Ostatnia trasa"; koncert
- 23:00 Oprawa: Lot trzmiela – Rimski - Korsakow: Taniec z szablami; program muzyczny
- 23:10 Strefa alternatywna: Wierszem (2); program artystyczny
- 23:15 Strefa alternatywna: Niedzielne Rozmowy o Śmierci (1); program publicystyczny
- 23:40 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (12); portret artysty
- 23:45 Strefa alternatywna: Komix, Prezentacja antologii komiksu (11); program artystyczny
- 23:50 Strefa alternatywna: Video Art (1); magazyn kulturalny
- 00:15 Strefa alternatywna: Zasłony; film animowany
- 00:25 Strefa alternatywna: Relax, KAZIUT (3); program artystyczny
- 01:00 Zakończenie programu
- PONIEDZIAŁEK 09.05.2005
- 13:00 Program dnia; aktualności
- 13:05 Studio Kultura: Informacje; aktualności
- 13:20 Ikar w spódnicy; rozmowa
- 14:06 Ssaki; film krótkometrażowy Polska 1962; reż.: Roman Polański; wyk: Henryk Kluba, Michał Żołnierkiewicz
- 14:16 Dom; film animowany Polska 1958; reż.: Jan Lenica, Walerian Borowczyk
- 14:30 Kino krótkich filmów: Panny smutne - film muzyczny, Polska 1995
- 15:00 Wrzeciono czasu; film obyczajowy Polska 1995; reż.: Andrzej Kondratiuk; wyk: Andrzej Kondratiuk, Iga Cembrzyńska
- 17:00 Oprawa: Program dnia; aktualności
- 17:05 Pomnażanie życia – Andrzej Kuśniewicz - film dokumentalny, Polska 1992
- 17:50 Moje książki. Andrzej Kuśniewicz; rozmowa
- 18:15 Kino krótkich filmów: Pierwszy film; film animowany Polska 1981; reż.: Józef Piwkowski
- 18:30 Kino krótkich filmów: Ogród Barbarzyńcy, U Dorów, odc. 2 - film dokumentalny, Polska 2001
- 19:00 Stanisław Jerzy Lec - film dokumentalny, Polska 1994
- 20:00 Studio Kultura Informacje; aktualności
- 20:15 Studio Kultura: Rozmowy; rozmowa
- 21:00 Lekcja martwego języka; dramat Polska 1979; reż.: Janusz Majewski; wyk: Olgierd Łukaszewicz, Ewa Dałkowska
- 22:35 Współczesne inspiracje – Leszek Możdżer, Chopin 1999 – źródła i konteksty; program muzyczny
- 23:00 Strefa alternatywna: Wierszem (13); program artystyczny
- 23:05 Strefa alternatywna: Poza Kontrolą (3); koncert
- 23:30 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (14); portret artysty
- 23:35 Strefa alternatywna: Dzyndzylyndzy (4); kabaret i satyra
- 23:50 Strefa alternatywna: Komix, Prezentacja antologii komiksu (12); program artystyczny
- 23:55 Strefa alternatywna: Fantom Hermeticum; rozmowa
- 00:15 Strefa alternatywna: Relax, KAZIUT (5); program artystyczny
- 00:50 Zakończenie programu
- WTOREK 10.05.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 Pomnażanie życia. Andrzej Kuśniewicz - film dokumentalny, Polska 1992
- 14:05 Moje książki. Andrzej Kuśniewicz
- 14:30 Kino krótkich filmów: Ogród Barbarzyńcy U Dorów - film dokumentalny, Polska 2001
- 15:00 Lekcja martwego języka - film fabularny, Polska 1979
- 16:50 Kino krótkich filmów: Pierwszy film - impresja filmowa, Polska 1981
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: KRYSTIAN LUPA
- 17:05 Labirynt Krystiana Lupy - film dokumentalny, Polska 2003
- 17:55 Rozmowy na koniec wieku Z Krystianem Lupą... o tajemnicy 22
- 18:30 Kino krótkich filmów: Narodziny - film animowany, Polska 1995
- 18:39 Kino krótkich filmów: Dworzec
- 19:00 Prorok w teatrze - film dokumentalny, Polska 2004
- 19:59 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy
- 21:00 Marzyciele - spektakl teatralny, Polska 1991
- 00:11 Strefa alternatyna: Wierszem (14) - magazyn kulturalny
- 00:15 Strefa alternatyna: Komix (13) - antologia komiksu
- 00:20 Strefa alternatyna: Głośne czytanie (14) - prezentacja książki
- 00:25 Strefa alternatyna: Relax (6)
- 00:55 Zakończenie programu
- ŚRODA 11.05.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio kultura Informacje
- 13:20 Kino krótkich filmów: Narodziny - film animowany, Polska 1995
- 13:29 Kino krótkich filmów: Dworzec
- 13:45 Marzyciele - spektakl teatralny, Polska 1991
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: CENZURA
- 17:05 Tren na śmierć cenzora (1) - film dokumentalny, Polska 1992
- 17:54 Tren na śmierć cenzora (2) - film dokumentalny, Polska 1992
- 18:45 Kino krótkich filmów: 14 bajek z królestwa Lailonii Czerwona łata - serial animowany, Polska 1997
- 19:10 Po piętnastu latach: Tren na śmierć cenzora (3) - film dokumentalny, Polska 1992
- 20:00 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy
- 21:00 Ucieczka z kina "Wolność" - film fabularny, Polska 1990
- 22:30 Wielka ucieczka cenzora - film dokumentalny
- 23:46 Strefa alternatywna: Wierszem (15) - magazyn kulturalny
- 23:50 Strefa alternatywna: Lepsze książki (1) - magazyn literacki
- 00:30 Strefa alternatywna: Komix (14) - antologia komiksu
- 00:35 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (15) - prezentacja książki
- 00:40 Strefa alternatywna: Relax (5)
- 01:00 Zakończenie programu
- CZWARTEK 12.05.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 Wielka ucieczka cenzora - film dokumentalny
- 14:40 Kino krótkich filmów: 14 bajek z królestwa Lailonii Czerwona łata - serial animowany, Polska 1997
- 15:00 Ucieczka z kina "Wolność" - film fabularny, Polska 1990
- 16:30 Oczami cenzora - film dokumentalny, Polska 1999
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: KOBIETY JAZZU
- 17:10 Koncert Urszuli Dudziak i Grażyny Auguścik V krakowski festiwal "Mistrzowie Jazzu"
- 18:05 Jazz Jamboree `97 Ewa Bem pamięci Elli Fitzgerald
- 18:30 Kino krótkich filmów: Wszystko się może przytrafić - film dokumentalny, Polska 1995
- 19:15 Po piętnastu latach: Karol Modzelewski
- 20:00 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy
- 21:00 Here's to life Shirley Horn - film dokumentalny, USA 1992
- 22:05 Pamięci Jobima - koncert, USA 1994
- 23:05 Strefa alternatywna: Wierszem (16) - magazyn kulturalny
- 23:10 Strefa alternatywna: Komix (15) - antologia komiksu
- 23:15 Strefa alternatywna: 11. Międzynarodowe Biennale Mediów "WRO"
- 00:40 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (16) - prezentacja książki
- 00:45 Strefa alternatywna: Relax (6)
- 01:00 Zakończenie programu
- PIĄTEK 13.05.2005
- 13:00 Program dnia
- 13:05 Studio Kultura Informacje
- 13:20 Karol Modzelewski
- 14:00 Jazz Jamboree `97 Ewa Bem pamięci Elli Fitzgerald
- 14:20 Kino krótkich filmów: Wszystko się może przytrafić - film dokumentalny, Polska 1995
- 15:00 Koncert Urszuli Dudziak i Grażyny Auguścik V krakowski festiwal "Mistrzowie Jazzu"
- 15:50 Labirynt Krystiana Lupy - film dokumentalny, Polska 2003
- 16:32 Koncert
- 17:00 BLOK PREMIEROWY: FRANCO DE PENA
- 17:05 Przyszłość złudzeń - film dokumentalny, Polska 1997
- 18:05 Szepty wiatru - film dokumentalny, Polska 1994
- 18:30 Film animowany
- 18:49 Kino krótkich filmów: Praktyczne wskazówki dla zbieraczy motyli
- 19:10 Po piętnastu latach: Arizona - film dokumentalny, Polska 1997
- 20:00 Studio Kultura Informacje
- 20:15 Studio Kultura Rozmowy
- 21:00 Miłość w miejskiej dżungli - film fabularny, Wenezuela/ Francja/ Niemcy 2003
- 22:40 Może to grzech, że się modlę - film dokumentalny, Polska 1993
- 23:10 Strefa alternatywna: Wierszem (17) - magazyn kulturalny
- 23:15 Strefa alternatywna: Scena Berlin (2) - esej dokumentalny
- 23:55 Strefa alternatywna: Komix (16) - antologia komiksu
- 00:00 Strefa alternatywna: Kazik na żywo (2) - koncert
- 00:45 Strefa alternatywna: Głośne czytanie (17) - prezentacja książki
- 00:50 Zakończenie programu
- SOBOTA 14.05.2005
- TVP Kultura
- 09:00 Program dnia; aktualności
- 09:05 Przyszłość złudzeń; film dokumentalny Polska 1997
- 10:00 Studio Kultura: Rozmowy; rozmowa
- 10:45 Kino krótkich filmów: 14 bajek z królestwa Lailonii, Czerwona łata; serial animowany Polska 1997; reż.: Marek Luzar
- 11:00 Kolosy, odc. 3; film dokumentalny Francja, Włochy 2000; reż.: Falco Quilici
- 12:35 Kino krótkich filmów: Ogród Barbarzyńcy, U Dorów, odc. 2; film dokumentalny Polska 2001
- 13:00 Program dnia; aktualności
- 13:05 Studio Kultura: Informacje; aktualności
- 13:20 Tren na śmierć cenzora, odc. 1; film dokumentalny Polska 1992
- 14:09 Tren na śmierć cenzora, odc. 2; film dokumentalny Polska 1992; reż.: Krzysztof Magowski; wyk: Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski
- 14:59 Po piętnastu latach: Tren na śmierć cenzora, odc. 3; film dokumentalny Polska 1992
- 15:45 Kino krótkich filmów: Narodziny; film animowany Polska 1995; reż.: Marek Serafiński
- 15:54 Kino krótkich filmów: Dworzec; film animowany Polska 1984; reż.: Marek Serafiński
- 16:03 Kino krótkich filmów: Film animowany Polska 1982
- 16:23 Kino krótkich filmów: Praktyczne wskazówki dla zbieraczy motyli; film animowany Polska 1981; reż.: Krzysztof Krauze
- 16:35 Szepty wiatru; film dokumentalny Polska 1994
- 17:00 Program dnia; aktualności
- 17:05 Moja Warszawa; film dokumentalny Polska 2003
- 18:00 Warszawa – spojrzenie ze wschodu; film dokumentalny Polska 2003
- 19:00 Sztuka współczesna: I jeszcze coś. Leon Tarasewicz; film dokumentalny
- 19:40 Muzyka w Zamku Królewskim; program muzyczny
- 20:00 Studio Kultura – Informacje; aktualności
- 20:15 Studio Kultura: Rozmowy; rozmowa
- 21:00 Warszawa; film obyczajowy Polska 2003; reż.: Dariusz Gajewski; wyk: Agnieszka Grochowska, Łukasz Garlicki
- 23:00 Strefa alternatywna: Wierszem; program artystyczny
- 23:05 Strefa alternatywna: Poza Kontrolą; koncert
- 23:30 Strefa alternatywna: Komix, Prezentacja antologii komiksu; program artystyczny
- 23:35 Strefa alternatywna: Lepsze książki; literatura
- 00:20 Strefa alternatywna: Głośne czytanie; portret artysty
- 00:25 Strefa alternatywna: Relax; program artystyczny