Facebook
From Bistre Iguana, 4 Years ago, written in Plain Text.
Embed
Download Paste or View Raw
Hits: 851
 1. Witam,
 2. piszę tego maila, ponieważ 2 dni temu nastąpił wybuch produktu którego producentem jest MyPhone Sp. z o. o a .
 3.  
 4. Produkt o którym mówię to ładowarka "Combo ładowarka 6x USB RU-02" o kodzie EAN 5 902052 862832 w kolorze białym zakupiony w sieci sklepów Biedronka (Jeronimo Martins Polska S.A. z siedzibą w Kostrzynie, adres: ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn). Towar zakupiłem w oddziale sklepu w Krośnie (kod pocztowy 38-400) przy ulicy Bohaterów Westerplatte. Numer sklepu widniejący na dowodzie zakupu jakim jest paragon to 1799. Zakupu towaru dokonałem w dniu 2016.08.05 przy kasie nr 3, przez kasjera nr 30
 5.  
 6. Opis sytuacji.
 7. Dnia 2017.02.08 od około godziny 22:30 do ładowarki wpiętej w gniazdko sieciowe podłączony był telefon MyPhone Infinity 3g w kolorze białym (niestety nie jestem w stanie określić ile Amperów pobierane jest przez to urządzenie gdyż na stronie producenta sklep.MyPhone.pl nie ma o tym informacji ) za pomocą kabla USB dołączonego do telefonu, który nie był w żaden widoczny z zewnątrz sposób uszkodzony. Ładowarka jak i przewód zasilający także nie były uszkodzone, nie były nigdy uderzone, nigdy nie spadły. Temperatura w której ładowarka może pracować według instrukcji to maksymalnie 25°C, podczas podłączania telefonu do ładowania o godzinie 22:30 na parapecie w pokoju w którym sytuacja miała miejsce temperatura wynosiła 12 °C (załącznik temp1.jpeg), niestety w chwili wydarzenia nie miałem czujnika temperatury obok ładowarki lecz na podstawie wcześniejszych statystyk jestem w stanie określić temperaturę która mogła być w tamtym miejscu i waha się pomiędzy 18-21 °C.
 8.  
 9. Około godziny 23:23 temperatura na parapecie w pokoju gdzie miało miejsce to zdarzenie wynosiła 12.1 °(załącznik temp2.jpeg), więc analogicznie do godziny 22:30 temperatura w miejscu ładowania wynosiła pomiędzy 18-21 °C.
 10. O godzinie 23:23 nastąpił wybuch ładowarki, któremu towarzyszył bardzo duży i jasny rozbłysk prądu wraz z głośnym wybuchem który wybudził ze snu współlokatorów oraz charakterystyczny zapach elektroniki wyczuwalny z odległości 2 metrów. W tym samym momencie wyłączyły się wszystkie inne urządzenia oraz lampy w całym mieszkaniu.  Po sprawdzeniu wyłączników różnicowoprądowych w mieszkaniu okazało się że jeden z nich a mianowicie FAEL C16 S301 (jego specyfikacja techniczna dodana do załącznika o nazwie S301.jpg) odpowiadający za pokój w którym miało miejsce zdarzenie był w pozycji która blokuje przepływ prądu, taki stan informuje o tym że wystąpiło zwarcie w obwodzie elektrycznym. Pozostałe bezpieczniki odpowiadające za inne pomieszczenia w mieszkaniu pozostały w normalnym stanie- czyli takim który umożliwia przepływ prądu w obwodzie.
 11.  
 12. Po przełączeniu wyłącznika różnicowoprądowego w celu przywrócenia energii elektrycznej nic się nie zmieniło- nadal nie było nigdzie prądu. W międzyczasie obudzony współlokator przyszedł i wspólnie sprawdziliśmy stan bezpiecznika elektrycznego który znajduje się na klatce schodowej bloku. Okazało się że został on przebity i to on uniemożliwiał przepływ energii do mieszkania. Po wymianie prąd w mieszkaniu wrócił.
 13.  
 14. Po przywróceniu prądu wraz z współlokatorem dostrzegliśmy że niebieska dioda elektroluminescencyjna zamontowana fabrycznie w urządzeniu nie świeci a wpięty telefon nie ładuje się. Sprawdziliśmy także czy inne urządzenia (podstawka grzejąca pod kubek USB firmy MyPhone, wiatrak USB oraz mała lampka LED zasilana przez port USB także firmy MyPhone) działają poprawnie, lecz żadne z nich nie ujawniało oznak życia- po prostu nie działały (dodam że po ponownym teście na innej ładowarce normalnie działały).
 15.  
 16. Cała sytuacja spowodowała nie tylko zniszczenie ładowarki, lecz wzbudziła też moje obawy o moje zdrowie (co by było gdybym w czasie wybuchu miał ładowarkę nieopodal mojego ciała?).
 17. Podczas wybuchu ucierpiał też koc który leżał obok ładowarki i został przypalony(załącznik koc.jpg).
 18.  
 19. W dniu wczorajszym (2017.02.09) zacząłem w internecie szukać opinii i ewentualnych zażaleń klientów korzystających z urządzenia wyprodukowanego przez Państwa. Dotarłem między innymi do strony zajmującej się opisywaniem produktów występujących w ofercie sklepu Biedronka. Jest to strona http://produkty-z-bdr.blogspot.com, na której zamieszczony jest wpis o tej ładowarce http://produkty-z-bdr.blogspot.com/2016/02/mega-adowarka-usb-z-biedronki.html i w komentarzach użytkowników jest MASA informacji o wadliwości tego urządzenia. Osoby piszą tam, że ładowarka się przegrzewa (w załącznikach o nazwie dow1.jpg, dow2.jpg, dow3.jpg przedstawiłem screenshoty opinii które budzą we mnie niepokój).
 20.  
 21. Mam nadzieję że wyczerpałem temat i mój mail zostanie odebrany nie tylko jako skarga lecz także jako informacja dla Państwa o tym że coś z tym urządzeniem jest nie tak.
 22. Mam nadzieję że wspólnie uda nam się rozwiązać sprawę której doświadczyłem.
 23.  
 24. Dane do kontaktu ze mną:
 25.  
 26. Z uszanowaniem, Krystian.
 27.  
 28. Maila otrzymują:
 29. 1. Producent urządzenia MyPhone Sp. z o. o a ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa, PL | NIP: 895-18-45-043 na adres e-mail [email protected].
 30. 2. Sprzedawca urządzenia Jeronimo Martins Polska S.A. z siedzibą w Kostrzynie, adres: ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn na adres e-mail [email protected]
 31.  

Replies to Untitled rss

Title Name Language When
Re: Untitled Mustard Ibis text 4 Years ago.