From Twoja stara, 1 Week ago, written in Plain Text.
Embed
Download Paste or View Raw
Hits: 79
  1. „To był gol – piłka wpadła do bramki w Klasyku zdominowanym przez kontrowersje i po którym Real przypieczętował mistrzowski tytuł”, napisało z pełnym przekonaniem na swojej okładce katalońskie Mundo Deportivo. „Barça przegrała 2:3 w Klasyku, w którym sędzia zdecydował się nie uznać gola, który wpadł do bramki Łunina i przyznać wątpliwy rzut karny”, to z kolei mogliśmy przeczytać na okładce katalońskiego Sportu.
  2.
  3. Jak wyglądała jednak rzeczywistość bez bordowo-granatowych okularów? Lamine Yamal uderzył piłkę, interweniował Andrij Łunin… ale wszyscy zastanawiali się, czy piłka przekroczyła linię bramkową. Cesar Soto Grado na boisku nie uznał trafienia, ale później przez kilka minut sytuację analizowano w sali VOR. Żadna z powtórek telewizyjnych nie pokazywała jednoznacznie, czy futbolówka całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Z tego powodu arbiter główny był zmuszony podtrzymać swoją decyzję z boiska i nie uznał gola dla Barcelony, która musiała jedynie zadowolić się rzutem rożnym.
  4.
  5. Już w przerwie spotkania polska telewizja CANAL+ wykorzystała swoją technologię mapowania obrazu i udowodniła, że piłka nie przekroczyła w pełni linii bramkowej. Po Klasyku swoją technologię wprawić w ruch zdecydowała się katarska telewizja beIN SPORTS, według której futbolówka również nie wpadła do bramki. Wyliczeń klatka po klatce podjął się również portal Relevo, który także doszedł do wniosku, że piłka uderzona przez Lamine Yamala nie przekroczyła w całości linii bramkowej. Polska telewizja, katarska telewizja i hiszpański portal, który nie sympatyzuje bezpośrednio z żadnym klubem, uznają więc, że gol prawidłowo nie został uznany.